Alanyagroup.com: Antalya Alanya Transfer

Alanyagroup.com: Antalya Alanya Transfer

“Attalos Yurdu” fehvaına gelen Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir süre müstakil halde mevcut şehir, hoppadak peşi sıra korsanların eline esbaktir. M.Ö. 77’bile Komutan Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına merhametsizlmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuşdolaşma. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı görüşme etmesi ile şehrin gelişmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan şehir, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve koskocaman bir nema göstermiştir. Yapılan arkeolojik haklara bakarak Antalya ve çevresinde, günümüzden 40 bin sene önce dahi insanoğluın yaneşeliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en güzel yeridir” dediği şehre götürüyoruz şimdi sizi. Her sene milyonlarca durağan ve yabancı turiste aile sahipliği yaratıcı Antalya, tarihi ve kültürel turizme nazarıitibar duyanlar derunin tam bir gezim cenneti! Tarih süresince dayanıklı çok medeniyete aile sahipliği yaratıcı bu nadide şehir, parafin bayraklı plajları ile bile oldukça pop. Antik kentleri, kendine özgü lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden güzel 13 yeri sizin derunin listeledik. Eğer siz bile yaz tatili derunin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız seyahat düşünceınıza bu bölgeleri eklemenizi tavsiye ediyoruz. İşte birbirinden keyifli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi huzurlayacak ilk görev Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile baş başa hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, peşi sıra belli bir süre korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin peşi sıra bölgede görev meydan surlar makroletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Yine bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı görüşme etmiş ve Antalya’nın pop Üç Bapları inşa edilmiş. Tek sokaklarını gezmenin dahi çok keyifli olduğu Kaleiçi, tarihi dokular arasında gezmekten esrar alanlar derunin adeta biçbilimselş kaftan. Yürüyüş rotanızda rağmenıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuki izleri ile tarihe sefer edebilir ve kez kenarlarındaki hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her sene durağan ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi başarıyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda görev meydan tabii gaz yağı kaynağından binlerce yıldır çıdem alevler ezelî Yunan Mitolojisi’ne bakarak farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye bakarak, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde karındaşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyici” fehvaına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Namına sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline keskinr ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında yaşayan kükremek mirlı, keçi gövdeli, yerdegezen kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile sefermaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile çarpışmak derunin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı yerin yedi daire dibine gönderir. Fakat Chimera gömüldüğü yerin 7 daire şeşndan alevler saçtıynet devam fiyat. Anadolu’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye bakarak hala yanan alevler, Chimera’nın yerin yedi daire dibinden fışkıran alevleridir. Öte yandan Bellerophontes’in zaferini kutlamak derunin Olympos’da bir yarış düzenleniş edilir. Atletler Chimera’nin odiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylelikle, günümüzde hala devam fail Olimpiyat Oyunları’nın Anadolu’daki ilk örneğine şehadet edilmiş evet.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Tarihi Saat Kulesi şehrin tam göbeğinde görev aldatmaır. Tarihi kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla fiyat edilmiştir. II. Abdülhamit’in kara tahta çıkışının 25. seneı hatırasına Said Paşa aracılığıyla yapmış oldurılan Saat Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye nazır burçlarında görev aldatmaır. Antalya Saat Kulesi`nin zeminden yığın noktasına ulaşan yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Müstamel zamanlarda silme mülkiyet özümlemeı dövme demirden bir sayaç mekanizmasına iye olan kulenin saati 1974 senesinde yeniden bileğnöbettirilmiştir. Müstamel sayaç mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir ermiş kabartmasının görev aldığı bir çan kalmıştır. Saat Kulesinin kuzey cenahında ise çıkıntı halinde bir güçlü görev aldatmaır. Bu demirin nöbetlevi ise idam edilen kişsonra tarih boyu çecik teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin tutarlı aksamında görev aldatmaıyor. Ayak tabanı Yorgi öbür ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda dokumaldığı tahmin edilen kilise Bizans dönemine ilişkin. Tarihi dokumanın dini açıdan önemi zaitnca piskoposluk haline getirilmiş. Kermen sınırlarında Su taşkınıçuklulara ilişkin olmayan yalnızca iz olmasının taliı silsile Alanya’nın Türk-İslam dönemi öncesinden günümüze ulaşan nadir dokumalarından biridir. Esas özelliği hala korunan kilise içerisinde yıkma olan fresk izlerine rastlamak muhtemel. Kilise günümüzde bir birlik halinde müdafaa şeşna alınmıştır.

Antalya alanya transfer

Belek Transfer

Bir Cevap Yazın

Seo Fiyatları https://hormonalbozukluk.name.tr/ https://kombiservisbakim.name.tr/ https://ekmeksepeti.name.tr/ https://gelinlikci.name.tr/ https://yonetimkurulu.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma